Jaké aktivity nabízí naše fakulta ve školním roce 2012/2013 žákům a studentům středních i základních škol?

Úvodem

Máte doma školáky a školačky, kterým školní úlohy z matematiky a přírodovědných předmětů nestačí? Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jim nabízí porci seminářů a zajímavých soutěží na celý školní rok.

Cílem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (PřF MU) není jen vzdělávat budoucí odborníky a středoškolské učitele v oblastech přírodních věd a matematiky. V době, kdy zájem středoškoláků o vysokoškolské studium přírodovědných či technických oborů klesá, považuje fakulta za důležité nabídnout vzdělávací aktivity i jim a podporovat je v přesvědčení, že studium přírodních věd a matematiky sice nepatří k nejlehčím, ale je perspektivní. Vždyť Brno jako centrum vědy bude potřebovat stále více odborníků na geografii, biologii, biochemii nebo matematiku. Naši absolventi se dobře uplatňují v oblasti vědy a výzkumu, využívají zapojení fakulty do výzkumných projektů, velmi často začínají svou vědeckou kariéru už za studií.

Rozvíjet zájem o přírodní vědy a matematiku se fakulta snaží už u žáků základních a středních škol, u tzv. „Generace Z“ a proto jim nabízí řadu vzdělávacích aktivit, seminářů, internetových soutěží nebo kurzů, včetně aktivit pro učitele.

Kurzy jsou realizovány v rámci veřejné zakázky Pilotní ověření systému popularizace technických a přírodovědných oborů vytvářením vazeb vysokých škol na školy nižších stupňů, která je součástí IPN Podpora technických a přírodovědných oborů (PTPO), reg. č. CZ.1.07/4.2.00/06.005 . Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


login
© 2011 Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity. tel: +420 549 49 1111, e-mail:
Všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Alan Kuběna,
Grafický design: © 2011 Mgr. Pavel Brabec,
Obsahová struktura: © 2011 Mgr. Zuzana Kobíková
Počet přístupů: 14341 od 27.8.2012