Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

Pracovníci Oddělení fyziologie a imunologie živočichů (OFIŽ) se věnují výzkumu a vědecké výchově studentů v otázkách komplexního poznání funkcí živočišného organismu ve zdraví i nemoci. Díky spolupráci s řadou výzkumných pracovišť v ČR (zejména Biofyzikálním ústavem AVČR) i v zahraničí (např. Karolinska Institute) zajišťujeme široké spektrum výzkumných témat integrujících moderní metodické přístupy od molekulární úrovně přes buněčnou, tkáňovou, orgánovou až po chování celého organismu. Výzkum na pracovišti se rozvíjí třemi hlavními směry, kterými jsou: i) Poznání signálních drah biologicky významných molekul, ii) Imunologie obratlovců a bezobratlých a iii) Behaviorální fyziologie. Studenty odborných směrů pregraduálního i postgraduálního studia připravujeme pro uplatnění ve špičkovém základním i aplikovaném výzkumu biomedicínském i veterinárně orientovaném nebo pro práci na klinických pracovištích doma i v cizině. Studenti učitelství biologie jsou u nás školeni pro osvojení vědecké metodologie nezbytné pro jejich pedagogickou praxi.

doc. Mgr. Vítězslav Bryja, Ph.D.
Telefon: 54151 3291
E-mail: bryja@sci.muni.cz
Web: sci.muni.cz/ofiz/

Naďa Bílá
E-mail: nbila@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů Oddělení fyziologie a imunologie živočichů
Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

9. 12. 2019

Dotace TAČR GAMA 2 na ověření výsledků s aplikačním potenciálem

Centrum pro transfer technologií (CTT MU) vyhlásilo 1. výzvu k předkládání projektových návrhů na řešení... více

2. 12. 2019

Workshop "Zdraví a imunita včel II."

Zveme Vás srdečně na workshop, který se bude věnovat tématu zdraví a imunity včely medonosné. Akci, která volně... více

25. 11. 2019

Křížení dvou druhů organismů. Šťastné manželství nebo tvrdý boj?

Vážení kolegové a studenti, srdečně... více

24. 10. 2019

Pozvánka na "TT day 2019" 6. 11. 2019

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
srdečně Vás zveme na TT day 2019, který se koná 6.11.2019 od 15:00... více

15. 10. 2019

Rozhovor s prof. Šmardovou o rakovině

Rozhovor s prof. Šmardovou o rakovině:

Odkaz... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.