Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení genetiky a molekulární biologie

Oddělení genetiky a molekulární biologie (OGMB) navazuje na odkaz zakladatele genetiky Gregora Mendela, který základní principy genetiky postuloval právě zde v Brně.

OGMB tvoří šest laboratoří, které svým výzkumem zasahují do různých oblastí genetiky a molekulární biologie. Zajišťujeme výuku v bakalářském (obory Lékařská genetika a molekulární diagnostika, Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika), magisterském (obor Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika) a doktorském (obory Obecná a molekulární genetika, Molekulární a buněčná biologie) stupni studia.

Vedle uvedených výukových aktivit se snažíme také o další vzdělávání pedagogů na středních školách prostřednictvím Kurzu pro středoškolské pedagogy "Nové poznatky z genetiky, molekulární biologie a dalších biologických oborů".

Prof. Jiří Doškař, CSc.
E-mail: doskar@sci.muni.cz
Web: www.sci.muni.cz/UEB/OGMB/

Lenka Zaorálková
E-mail: lenkad@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení genetiky a molekulární biologie Oddělení genetiky a molekulární biologie

25. 6. 2019

Studentská soutěž 2019 vyhlášena

Rádi bychom Vás pozvali k účasti ve Studentské soutěži Nakladatelství Academia, do které je možné až do 31.... více

7. 6. 2019

Aleš Vlk a Matej Kliman (Alevia) školí na MU!

Srdečně Vás zveme na školení pro zaměstnance MU, které proběhne 12. 9. 2019 od 10:00 v posluchárně 306, pavilon... více

14. 5. 2019

Den fascinace rostlinami

Rostliny jsou stále častěji vystavené nedostatku vody. Přijďte se podívat, co jim pomáhá přežít a jak jsou... více

8. 4. 2019

Pozvánka na workshop Klíště - střípky a zajímavosti

Srdečně zveme všechny zájemce z řad odborníků i široké veřejnosti na workshop Klíště - střípky... více

28. 3. 2019

The Biomania Student Scientific Meeting on Biotechnology and Biomedicine 2019

Milí mladí přátelé přírodních věd,
spolek Biomania působící na Přírodovědecké fakultě Masarykovy... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.